rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 05.05.2018 godz. 03:09:00

Pożar w budynku Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Nowym TomyśluW piątek, 4 maja 2018 roku, około godziny 17:30, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w budynku sakralno-mieszkalnym Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan - Zbór w Nowym Tomyślu, który znajduje się przy ulicy Wypoczynkowej.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i podnośnik hydrauliczny z JRG Nowy Tomyśl oraz po jednym zastępie gaśniczym z OSP Bukowiec i OSP Boruja Kościelna. Dodatkowo na miejsce skierowano patrol policjantów.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że do pożaru doszło w pomieszczeniu kuchni mieszkania, które znajduje się w tym samym budynku co część sakralna. W mieszkaniu przebywały dwie osoby, które na szczęście ewakuowały się przed przybyciem strażaków z zagrożonego budynku i nic im się nie stało. Większość pomieszczeń całego budynku w wyniku pożaru została bardzo intensywnie zadymiona.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu do palącego się pomieszczenia kuchni, oddymianiu pomieszczeń wentylatorami oraz otwierając okna i kontrola przy pomocy miernika wielogazowego oraz kamery termowizyjnej całego obiektu. Strażacy wynieśli też na zewnątrz m.in. spaloną lodówkę oraz inne drobne wyposażenie kuchni. W wyniku pożaru w budynku stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla, a więc strażacy swoje działania mogli zakończyć w momencie, gdy wartości te były już bezpieczne. Na miejsce pożaru dotarł też zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu.

Spaleniu i zniszczeniu uległo całkowicie pomieszczenie kuchni wraz z wyposażeniem. Pozostała część budynku została głównie intensywnie zadymiona.

Pożar powstał prawdopodobnie od zwarcia instalacji elektrycznej w lodówce.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas prowadzonych działań przez strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PNT.INFO.PL; OSP Boruja Kościelna
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...