rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 04.05.2018 godz. 16:01:35

Zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych - pięć osób, w tym trójka dzieci trafiło do szpitalaW piątek, 4 maja 2018 roku, kilka minut przed godziną 12:00, służby ratunkowe oraz Policja zostały poinformowane o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 307 i 308 w okolicach Bukowca.

Na miejsce zostały zadysponowane służby ratunkowe w sile dwóch zastępów ratowniczo-gaśniczych i samochodu rozpoznawczo-ratowniczego z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy z OSP Bukowiec oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejsce skierowano tez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Po dojeździe służb okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Škody Citigo, którą podróżowała 69-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego oraz Chevroleta Aveo, którym podróżowała 40-letnia mieszkanka powiatu nowotomyskiego wraz z trójką swoich dzieci w wieku 6-ciu, 9-ciu i 16 lat. Wszystkie osoby podróżujące tymi samochodami, opuściły pojazdy przed przybyciem na miejsce zdarzenia służb ratunkowych.

Jak powiedziała nam Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Joanna Jerzewska, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia drogowego doszło, gdy pojazd marki Chevrolet, jadący w kierunku miejscowości Opalenica, znajdując się w rejonie skrzyżowania, uderzył w bok pojazdu marki Škoda, który wykonywał manewr skrętu w lewo w drogę gruntową, prowadzącą do miejscowości Dąbrowa. A więc oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku. Obie kierujące samochodami były trzeźwe. Sprawczyni zdarzenia będzie ustalana w prowadzony postępowaniu.

Škoda zatrzymała się na zjeździe z drogi wojewódzkiej na drogę gruntową, która prowadzi w kierunku Dąbrowy, natomiast Chevrolet po zderzeniu ze Škodą, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

Wszystkie osoby uczestniczące w tym zdarzeniu, a więc pięć osób, w tym trójka dzieci, zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Ruch w miejscu zdarzenia w pierwszej fazie był całkowicie wstrzymany, a następnie odbywał się wahadłowo.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz kierowali ruchem. Działaniami ratowniczymi na miejscu zdarzenia kierował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Marek Kołdyk.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Bukowiec
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...