rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 30.04.2018 godz. 16:40:32

Ewakuacja pracowników firmy Phoenix Contact Wielkopolska w Nowym TomyśluW czwartek, 26 kwietnia 2018 roku, około godziny 10:00, zauważony został dym wydobywający się z pomieszczenia technicznego w hali produkcyjnej numer 4, w firmie Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu, przy ulicy Celnej. Pożar został również wykryty przez system wykrywania pożarów, co oznajmił dźwięk urządzenia alarmowego. Podjęto natychmiastową decyzję dotyczącą ewakuacji pracowników oraz przystąpiono do alarmowania straży pożarnej.

Po kilku minutach na terenie zakładu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Ratownicy jednocześnie przystąpili do działań gaśniczych i poszukiwania zaginionych pracowników. Odnalezione osoby poszkodowane zostały ewakuowane na zewnątrz obiektu, gdzie udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Tak wyglądał scenariusz zaplanowanych ćwiczeń mających na celu sprawdzenie sposobu przeprowadzenia ewakuacji pracowników oraz prowadzenia działań wewnętrznych podczas gaszenia pożaru. Ćwiczeniom przyglądali się kadeci ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.


Źródło: PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...