rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 30.04.2018 godz. 14:05:54

Nowy Tomyśl - Straż Miejska przyłapała na gorącym uczynku mieszkanća, który palił m.in. odpadamiW ostatnim czasie, bardzo dużo mówimy o problemie jakim jest jakość naszego powietrza. Na tą jakość wpływ mają m.in. rodzaj opału, którym palimy w naszych paleniskach.

Straż Miejska w Nowym Tomyślu została powiadomiona przez mieszkańców, o nieprzyjemnym zapachu dymu wydobywającego się z komina przy ul. Kolejowej. Patrol natychmiast udał się w rejon zgłoszenia i przeprowadził kontrolę podejrzanego paleniska. Mimo, że okres grzewczy mamy praktycznie już za sobą, to nie wszyscy zaprzestali jeszcze się ogrzewać. Poważne zastrzeżenia budził rodzaj opału, który został zastosowany. W tym piecu palono jednak odpadami, a strażnicy sprawcę tego czynu przyłapali na gorącym uczynku. Jak widać na poniższych zdjęciach, paliwem do pieca były np. skrawki materiałów oraz innych odpadów. W tym przypadku, nawet nie było potrzeby pobierania próbek do badania laboratoryjnego. Sprawca czynu zabronionego został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Miejmy nadzieję, że sytuacja ta się nie powtórzy, a czy tak będzie wykażą następne kontrole. Jednak przede wszystkim czujność odpowiedzialnych mieszkańców.


Źródło: UMiG Nowy Tomyśl

Zobacz też...