rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.03.2018 godz. 16:09:19

Samochód osobowy z ogromnym impetem roztrzaskał się na drzewieW środę, 7 marca 2018 roku, około godziny 23:30, na drodze wojewódzkiej nr 307, pomiędzy miejscowościami Porażyn Dworzec i Porażyn, doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku drogowego, w którym uczestniczył samochód marki Mazda 323.

Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Jak powiedziała nam Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Joanna Jerzewska, samochodem kierował 20-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla, który podczas pokonywania zakrętu w prawo, przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał samochodem sam. 20-latek posiadał prawo jazdy od dwóch miesięcy. Przyczyna tego, że kierujący zjechał na przeciwny pas ruchu i następnie wypadł z drogi nie jest znana. Mieszkańcowi Nowego Tomyśla została pobrana krew do badania, ponieważ nie było możliwości przeprowadzenia na miejscu wypadku badania na zawartość alkoholu z uwagi na stan zdrowia mężczyzny. Poszkodowany 20-latek został przetransportowany do szpitala.

Samochód uderzył w drzewo prawą stroną z ogromnym impetem, o czym świadczy poważnie rozbity pojazd.

Kilka minut przed godziną 2:00, na miejsce zadysponowany został zastęp strażaków z OSP Opalenica. Zadaniem straży pożarnej było oświetlenie terenu wypadku, aby policjanci mogli wykonać niezbędne czynności dochodzeniowe.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Opalenica
Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...