rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 06.03.2018 godz. 16:17:47

Wyciekające paliwo z ciężarówki zalewało parking przy markecie w Nowym TomyśluDo niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 marca 2018 roku, na parkingu przy markecie Tesco, w Nowym Tomyślu przy ulicy Zbąszyńskiej. Około godziny 13:30, na parkingu tym pojawił się ciągnik siodłowy z naczepą, którym przywieziony został towar. Podczas wykonywania manewru cofania pod rampę rozładunkową, doszło do uszkodzenia jednego zbiornika z paliwem w ciągniku siodłowym. Olej napędowy zaczął rozlewać się po parkingu i stwarzał zagrożenie przedostania się do studzienki kanalizacyjnej. O zaistniałej sytuacji powiadomiona został nowotomyska straż pożarna.

Na miejsce zdarzenia jako pierwszy dotarł zastęp strażaków z OSP Bukowiec, który w tym czasie zabezpieczał operacyjnie rejon Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu, w siedzibie nowotomyskiej Komendy. W dalszej kolejności na miejscu pojawił się zastęp ratownictwa chemicznego z JRG Nowy Tomyśl oraz st. kpt. Marek Kołdyk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu wycieku paliwa oraz na zabezpieczeniu przed zanieczyszczeniem studzienki kanalizacyjnej. Następnie strażacy przystąpili do przepompowania oleju napędowego znajdującego się w uszkodzonym zbiorniku do pojemników zastępczych oraz do zneutralizowania rozlewiska ropy przy pomocy sorbentu. Działania ratownicze spowodowały, że przez okres ponad dwóch godzin część parkingu została wyłączona z użytkowania.

Dodajmy, że w tym samym czasie zastęp gaśniczy i podnośnik hydrauliczny z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp z OSP Miedzichowo, prowadzili działania gaśnicze kolejnego w tym sezonie grzewczym pożaru sadzy w przewodzie kominowym.


Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...