rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 06.03.2018 godz. 01:26:46

Pożar budynku gospodarczego w Starym Tomyślu - 10 zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem [AKTUALIZACJA]W poniedziałek, 5 marca 2018 roku, kilka minut przed godziną 23:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Stary Tomyśl.

Na miejsce pożaru zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i podnośnik hydrauliczny z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy gaśnicze z OSP Bukowiec i po jednym zastępie gaśniczym z OSP Boruja Kościelna, OSP Wytomyśl, OSP Jastrzębsko Stare i OSP Bolewice. Na miejsce skierowano też patrol nowotomyskich policjantów.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejscu zastano cały budynek gospodarczy w ogniu. Była to stodoła, która wchodziła w skład kompleksu budynków gospodarczych. Pierwsza faza działań gaśniczych polegała na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz prądów gaśniczych w obronie garaży przylegających bezpośrednio do stodoły. Po lokalizacji pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki spalonej drewnianej konstrukcji stodoły oraz na wyburzeniu dwóch niestabilnych ścian obiektu. Ostatnia faza działań polegała na dokładnym dogaszeniu elementów konstrukcyjnych i składowanej w stodole słomy.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa stodoła, przyczepa rolnicza, siewnik do nawozu, drewno opałowe oraz składowana słoma. Strażacy w trakcie działań korzystali z hydrantów zlokalizowanych na terenie firmy BEROTU, znajdującej się w odległości kilkuset metrów od miejsca pożaru.

Na miejsce zdarzenia przybył także oficer operacyjny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

W budynku nie było instalacji elektrycznej. Przyczyny pożaru nie są znane. Jej ustaleniem zajęli się policjanci.

Zastęp strażaków z OSP Bolewice, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PNT.INFO.PL; PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...