rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 03.03.2018 godz. 19:49:54

Pożar budynku mieszkalnego i magazynowego - z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnejW piątek, 2 marca 2018 roku, około godziny 21:50, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu został poinformowany o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Troszczyn.

Na miejsce pożaru w pierwszej kolejności zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z JRG Nowy Tomyśl, zastęp gaśniczy i podnośnik hydrauliczny z JRG Grodzisk Wlkp., dwa zastępy gaśnicze z OSP Opalenica i zastęp gaśniczy z OSP Wojnowice. Niestety po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, że potrzebne będą większe siły i środki, więc na miejsce skierowano zastęp gaśniczy i samochód, który dostarczył na miejsce pożaru niezbędny sprzęt do napełniania butli z powietrzem z OSP Bukowiec. Butle te są wyposażeniem indywidualnym strażaków, którzy przy tego typu pożarach muszą pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Do pożaru zadysponowano też podnośnik hydrauliczny i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl, którym na miejsce dojechał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Marek Kołdyk.

Pożarem objęte były budynki w zwartej zabudowie. W skład tego kompleksu wchodził budynek mieszkalny oraz budynki magazynowe. Działania straży pożarnej na miejscu pożaru polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu prądów wody w natarciu na palące budynki oraz po ugaszeniu, na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych.

Na miejsce zdarzenia przyjechał też Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ jedna z osób uskarżała się na bóle głowy, jednak po przebadaniu i podaniu leków, kobieta ta nie wymagała transportu do szpitala.

Spaleniu i zniszczeniu uległo pokrycie dachowe na powierzchni około 120 m², natomiast nadpaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu. Na sutek pożaru spaleniu uległo pomieszczenie magazynowe oraz korytarz wraz z wyposażeniem w części mieszkalnej budynku.

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Ostatni zastęp straży pożarnej zakończył swoje działania krótko przed godziną 4:00.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Opalenica; OSP Bukowiec
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...