rsslogo

DODAŁ: Jakub Koberling | 02.03.2018 godz. 19:27:11

Pożar w szkolnej kotłowni w ZbąszyniuW dniu 1 marca 2018 roku, około godziny 10:25, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni, zasilającej obiekty Szkoły Podstawowej oraz hali sportowej w Zbąszyniu.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z miejscowej jednostki OSP oraz z JRG Nowy Tomyśl. Po przybyciu na miejsce pierwszych służb ratowniczych zastano zadymione pomieszczenie kotłowni wolnostojącej, pożar obejmował drewniany element składowany na piecu centralnego ogrzewania oraz elementy piankowe, stanowiące ocieplenie armatury wodnej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu i przeprowadzeniu rozbiórki elementów objętych pożarem. W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległo ocieplenie armatury oraz drewniany podest.

Na miejsce pożaru przybył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Marek Kołdyk oraz zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. kpt. Jakub Kłosowski.

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zapalenie się materiałów palnych składowanych w pobliżu kotła centralnego ogrzewania.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Zbąszyń

Zobacz też...