rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 10.02.2018 godz. 00:24:21

Tragiczne potrącenie rowerzysty w okolicach Bukowca - 16-latek zginął na miejscu [AKTUALIZACJA]W piątek, 9 lutego 2018 roku, około godziny 19:35, służby ratunkowe oraz Policja zostały poinformowane o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 307 i 308 w okolicach Bukowca.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl (zostali oni przedysponowani z innego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Michorzewie), zastęp z OSP Bukowiec, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Na miejsce udał się też zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu mł. kpt. Jakub Kłosowski.

Po dojeździe okazało się, że doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Samochód marki Mercedes-Benz klasy S poruszał się od strony Opalenicy w kierunku Nowego Tomyśla. Rowerem jechał 16-letni mieszkaniec Przyłęku, który prawdopodobnie wyjechał od strony Bukowca w kierunku na Nowy Tomyśl. Niestety kierujący autem 20-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, gdy dostrzegł tuż za skrzyżowaniem rowerzystę, nie był w stanie go bezpiecznie wyprzedzić i doszło do najechania z dużym impetem na tył roweru. Jednoślad został odrzucony na pobocze, natomiast samochód zatrzymał się na swoim pasie ruchu.

Prowadzona przez długi czas resuscytacja krążeniowo-oddechowa przez strażaków oraz przez załogę Zespołu Ratownictwa Medycznego niestety nie przyniosła rezultatu i lekarz stwierdził zgon 16-letniego mieszkańca Przyłęku.

20-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym podróżował sam. W wyniku wypadku nie odniósł on żadnych obrażeń.

Kierowca samochodu twierdzi, że rower nie posiadał wymaganego oświetlenia, jest to jednak tylko zeznanie 20-latka. Świadków tego wypadku nie ma. Czy rower posiadał wymagane oświetlenie, czy też nie? Będzie to wyjaśniane w dalszym toku śledztwa prokuratorskiego.

Na miejsce zdarzenia w związku z charakterem wypadku przybył Technik Kryminalistyki, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu nadkom. Sławomir Wenderski i Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Sławomir Mikułko. Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia odbywały się pod nadzorem prokuratora.

Ciało 16-latka zostało decyzją prokuratora zabezpieczone do dalszych badań.

Ruch w miejscu zdarzenia w pierwszej fazie działań był całkowicie wstrzymany, następnie odbywał się on głównie wahadłowo. Czynności dochodzeniowe na miejscu wypadku zostały zakończone krótko przed godziną 23:00 i po uprzątnięciu wszystkich pozostałości ruch zaczął odbywać się już bez utrudnień.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PNT.INFO.PL; KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...