rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.02.2018 godz. 13:22:22

Kolejny już raz czujka tlenku węgla uratowała życie w Nowym Tomyślu - strażacy ostrzegają i apelująTylko w tym roku w powiecie nowotomyskim, aż pięciokrotnie czujki tlenku węgla oznajmiały obecność w mieszkaniach tego śmiertelnego gazu. Czujki trzykrotnie wykryły zagrożenie w budynkach mieszkańców Nowego Tomyśla, w jednym przypadku w Sielinku i w jednym przypadku w miejscowości Głuponie.

Na szczęście wszystkie te przypadki zakończyły się na strachu i przeprowadzonych badaniach. W jednym przypadku decyzją lekarza rodzina została przetransportowana do Szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu.

Ostanie zdarzenie związane z wykryciem przez czujkę tlenku węgla w mieszkaniu, miało miejsce w środę, 7 lutego 2018 roku, w Nowym Tomyślu przy ulicy Zbąszyńskiej. Tam ten mały gadżet warty kilkadziesiąt złotych być może uratował życie ludzkie 93-letniej kobiety.

Dlatego nowotomyscy strażacy apelują o bezpieczeństwo podczas eksploatacji urządzeń grzewczych i zachęcają do zakupu i montażu w mieszkaniach czujek tlenku węgla i dymu.

Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...