rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 02.02.2018 godz. 16:40:29

Nowotomyscy strażacy rozpoznali operacyjnie firmę KROMAPierwszą tegoroczną firmą, do której na operacyjne rozpoznanie z obiektem udali się nowotomyscy strażacy to firma KROMA Sp. z o.o. Sp. k., zlokalizowana w Nowym Tomyślu przy ulicy Zakładowej.

Firma ta to zakład stolarski zajmujący się produkcją mebli oraz drewnianych akcesorii kuchennych. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że profil produkcji i stosowane materiały, klasyfikują zakład do obiektów o wyższym stopniu zagrożenia pożarowego. Dzięki uprzejmości właściciela zakładu, w dniach od 29 do 31 stycznia 2018 roku, obiekty firmy zwiedziły wszystkie trzy zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Nowego Tomyśla.

W ramach tych specyficznych odwiedzin strażacy zapoznali się z procesami technologicznymi, występującymi zagrożeniami oraz elementami operacyjnego zabezpieczenia zakładu, istotnymi do prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych. Z rozpoznania została sporządzona stosowna dokumentacja operacyjna.

W ramach czynności rozpoznawczych, wszystkie zmiany służbowe zobligowane zostały do przećwiczenia rozwinięcia gaśniczego na udostępnionych obiektach.


Źródło: PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...