rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 02.02.2018 godz. 16:22:00

Pirat drogowy otrzymał 1500 zł grzywny i stracił prawo jazdy na pół roku [WIDEO]1500 zł grzywny oraz prawo jazdy utracone na pół roku. Taka kara spotkała 25-letniego kierowcę samochodu dostawczego, który w styczniu br., na drodze wojewódzkiej nr 307, w okolicach miejscowości Buk, wyprzedzał inne pojazdy na tzw. skoczka. Jego piractwo drogowe niewątpliwie było ogromnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

O całym zdarzeniu nowotomyscy policjanci zostali poinformowani drogą mailową przez jednego z kierowców, który całą niebezpieczną przygodę na drodze uwiecznił wideorejestratorem. Po obejrzeniu materiału rzeczywiście włos może się jeżyć na głowie, gdyż kierowca samochodu okazał się totalnym brakiem odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Na filmie widać, jak kierowca Volkswagena Transportera łamie wszelkie przepisy drogowe i zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Nowotomyscy policjanci po zapoznaniu się z nagraniem wszczęli postępowanie w sprawie o wykroczenie. Szybko ustalili dane właściciela pojazdu, który należał do jednej z firm znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego. Jak to się mówi "po nitce do kłębka", tak też było w tym przypadku. Kolejne przesłuchania i czynności doprowadziły do ustalenia danych pirata drogowego. Okazał się nim być 25-letni mieszkaniec Buku. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Niech ta sytuacja będzie swoistą przestrogą dla innych kierowców. Pamiętajmy, że lepiej dotrzeć do celu chwilę później, niż nie dojechać wcale. Niech zdrowy rozsądek weźmie górę nad emocjami.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...