rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 02.02.2018 godz. 15:47:18

Pożar budynku gospodarczego w WytomyśluW piątek, 2 lutego 2018 roku, o godzinie 10:04, dyżurny Stanowiska Kierowania Komenda Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego, do którego doszło w miejscowości Wytomyśl.

Na miejsce pożaru zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp gaśniczy z OSP Bukowiec. Po dojechaniu na miejscu strażacy zastali pożar budynku gospodarczego, gdzie prowadzona jest działalność związana z przetwórstwem spożywczym. Pożar ten był ukryty w części dachowej. Ogień zaczął obejmować częściowo ścianę budynku oraz elementy konstrukcyjne dachu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali dwa prądy wody w natarciu oraz w obronie części obiektu. W celu zlokalizowania źródła ognia niezbędne okazało się wykonanie prac rozbiórkowych. Zdemontowano kilka arkuszy blachy falistej pokrywającej dach oraz płyty OSB i ocieplenie dachu.

Zniszczeniu i spaleniu uległa częściowo konstrukcja drewniana dachu, a więc belki i łaty, na powierzchni około 50 m². Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieszczelność przewodu kominowego.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...