rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 31.01.2018 godz. 15:29:25

Ciągnik siodłowy z naczepą zjechał z drogi i prawie przewrócił się na bokWe wtorek, 30 stycznia 2018 roku, około godziny 14:15, na drodze wojewódzkiej nr 307, w okolicach miejscowości Porażyn, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy z naczepą załadowaną paletami oraz granulatem polipropylenowym zjechał na miękkie pobocze drogi, niebezpiecznie przechylając się na prawy bok. Dodatkowo przód pojazdu uderzył też lekko w drzewo. Wystąpiło potencjalne zagrożenie przewrócenia się całego zestawu.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl oraz po jednym zastępie z OSP Bukowiec i OSP Opalenica. Do zdarzenia skierowani zostali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Kierujący ciężarówką w wyniku zdarzenia doznał obrażeń klatki piersiowej i po wstępnych badaniach na miejscu został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pochylonej naczepy, odłączeniu akumulatora, oświetleniu terenu działań oraz na kierowaniu ruchem. Po przeładowaniu towaru na drugi podstawiony samochód, wyciągnięciem przechylonej naczepy i ciągnika siodłowego zajęła się pomoc drogowa. Działania związane z usunięciem zagrożenia trwały do późnych godzin wieczornych.

Zastęp strażaków z OSP Bolewice, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...