rsslogo

DODAŁ: JK i KM | 20.08.2017 godz. 14:12:00

Drugi dzień Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego 2017 [OBSZERNA GALERIA ZDJEĆ]Sobota, 19 sierpnia 2017 roku, była drugim dniem corocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, który odbywa się w Nowym Tomyślu.

Tego dnia, podobnie jak w poprzednich latach, nim zaczęły się wydarzenia artystyczne na scenie w Parku Feliksa, już od rana trwały liczne wydarzenia sportowe, które towarzyszą rokrocznie Jarmarkowi Chmielo-Wikliniarskiemu. O godzinie 8:00 odbyły się Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego. Już o 9:30 odbył się Ogólnopolski Turniej Speed Badmintona. Kolejne wydarzenia sportowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a były to: Ogólnodostępne strzelanie z broni pneumatycznej o Puchar Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, Międzymiastowe Zawody Strzeleckie z Broni Małokalibrowej dla Środowisk Rzemieślniczych o Puchar Starszego Cechu Rzemiosł Różnych, Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego w grze singlowej o Puchar Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Nowy Tomyśl w Szachach Szybkich o Jarmarkowy Puchar Burmistrza, a także Finał Grand Prix "Plaża Feliksa" w siatkówce plażowej.

Już o godzinie 15:00 w Parku Feliksa rozpoczęły się animacje dla dzieci i koncert Stwora Głodomora. Było to rozpoczęcie wydarzeń artystycznych, przygotowanych na ten dzień trwania Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego. Po tych atrakcjach, skierowanych do najmłodszych, około godziny 17:00 rozpoczął się koncert zespołu Wizja Lokalna. Koncert ten trwał około godziny. Około godziny 18:30 rozpoczął się koncert zespołu Sounds Good. Lokalny zespół z Opalenicy zagrał mnóstwo ciekawych coverów znanych przebojów. Zabrzmiały utwory polskie, jak i zagraniczne. Koncert tego zespołu trwał godzinę.

Na godzinę 20:00 zaplanowano koncert pierwszej gwiazdy muzycznej tego dnia Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, a więc Czadomana, czyli muzyka, wykonującego muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance. Jednak artysta miał spóźnienie i koncert rozpoczął się dopiero około godziny 20:55. Czadoman dał 40 minutowy koncert i wykonał takie przeboje jak m.in. "Kochane panie", "Ruda tańczy jak szalona", "Bo to jest miłość", czy "Hey Hey Bawmy Się". Czadoman nawiązał dobry kontakt z publicznością, rozdawał też swoje koszulki.

Kolejnym punktem programu był koncert poznańskiego rapera Mezo, który wystąpił wraz z zespołem. Wstęp do koncertu rozpoczął się około godziny 21:40, natomiast już po 10 minutach na scenie pojawił się Jacek Leszek Mejer, czyli Mezo. Artysta ten już od lat 90-tych śpiewał w różnych zespołach, jak i też solo. Na swoim koncie ma wiele przebojów radiowych. Podejście artysty do publiczności i kontakt z nią sprawiły, że atmosfera była wspaniała. Mnóstwo osób obserwowało ten koncert i śpiewało razem z Mezo i jego zespołem. Zabrzmiały takie przeboje jak m.in. "Ważne", "Sacrum", "Aniele", "Kryzys", a nawet "Mezokracja". Podczas występu artysta rozdał swoi fanom kilka płyt. Koncert trwał nieco ponad godzinę, jednak nie obyło się bez bisów, a więc koncert przedłużono o około 10 minut.

Już niemal na koniec tego dnia imprezy miał się odbyć Teatr Ognia FLOW, a więc pokaz z elementami pirotechniki, jednak ze względu na niekorzystne warunki, związane z grząskim gruntem, co jest podyktowane względami bezpieczeństwa, zdecydowano się przełożyć ten punkt programu na kolejny dzień, a więc na niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku i odbędzie się on przed lub po koncercie gwiazdy tego dnia, a więc zespołu Dżem. Jednak bardziej prawdopodobne, że odbędzie się on po tym koncercie, na sam koniec tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego.

Pogoda dopisała w pełni w sobotnie jarmarkowe świętowanie, co z pewnością przyczyniło się też do tego, że w wydarzeniach udział brało sporo mieszkańców naszego terenu, ale i nie tylko.

Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL

Zobacz też...
Nietrzeźwy 16-latek spowodował kolizję samochodem osobowym

Nietrzeźwy 16-latek spowodował kolizję samochodem osobowym

Trzy osoby zatrzymane w tym dwójka mieszkańców Nowego Tomyśla za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Trzy osoby zatrzymane w tym dwójka mieszkańców Nowego Tomyśla za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Remont drogi wojewódzkiej na odcinku Porażyn Dworzec - Bukowiec za ponad 2 mln zł jeszcze w tym roku

Remont drogi wojewódzkiej na odcinku Porażyn Dworzec - Bukowiec za ponad 2 mln zł jeszcze w tym roku

Dobrze Rockująca Sobota w Opalenicy

Dobrze Rockująca Sobota w Opalenicy

Pożar na terenie firmy Aesculap Chifa w Nowym Tomyślu - ewakuowano około 500 pracowników

Pożar na terenie firmy Aesculap Chifa w Nowym Tomyślu - ewakuowano około 500 pracowników

Nowy Tomyśl - kościół NMP Nieustającej Pomocy operacyjnie rozpoznany przez strażaków

Nowy Tomyśl - kościół NMP Nieustającej Pomocy operacyjnie rozpoznany przez strażaków