rsslogo

Ścieżka: Strona Główna
<- wstecz  | <- następny   poprzedni ->
Przetargi - Powstanie droga przejazdowa od Gimnazjum do ulicy Wiatrakowej w Nowym Tomyślu wraz z miejscami parkingowymi
Pod koniec kwietnia 2017 roku Urząd Miejski w Nowym Tomyślu ogłosił przetarg na oczekiwane już od kilku lat zadanie inwestycyjne pn. "Wykonanie drogi przejazdowej wraz z przylegającymi stanowiskami postojowymi na odcinku od Gimnazjum do ul. Wiatrakowej w Nowym Tomyślu w formule zaprojektuj i wybuduj".

Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych drogi na os. Północ w Nowym Tomyślu łączącej ulicę Wiatrakową z Gimnazjum. Projektowana droga położona jest na obszarze zabudowy Spółdzielni Mieszkaniowej oraz zakładu "Polform". Przedmiotowa droga zaliczana jest do ulic obsługowego i dojazdowego układu komunikacyjnego miasta Nowy Tomyśl. Istniejąca nawierzchnia drogi to nawierzchnia bitumiczna i nawierzchnia z płyt żelbetowych oraz chodnik z płytek betonowych. Ulica Wiatrakowa posiada nawierzchnię częściowo bitumiczną, a częściowo gruntową. Ulica przy gimnazjum posiada nawierzchnię bitumiczną.

W ramach zadania powstanie dwukierunkowa, ograniczona z obu stron krawężnikami, droga utwardzona o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Długość nowej drogi wyniesie 190 metrów, a jej szerokość będzie wynosiła 6 metrów.

Od strony firmy "Polform" powstanie ciąg pieszo-rowerowy na całej długości nowej drogi. Będzie on miał szerokość 2,5 metra i będzie wykonany z betonowej kostki brukowej w dwóch kolorach: kolor szary (pas dla ruchu pieszych) od strony gruntów prywatnych oraz kolor czerwony (pas dla ruchu rowerów) przylegający do jezdni. Inwestycja przewiduje też budowę miejsc postojowych dla pojazdów osobowych prostopadle do jezdni w ilości minimum 30 miejsc. Przebudowane zostaną też wjazdy do istniejących parkingów w sposób nie powodujący umniejszenia istniejącego stanu ilościowego miejsc postojowych. Nawierzchnia nowych miejsc parkingowych zostanie także wykonana z betonowej kostki brukowej. W obrębie przebudowywanego pasa drogowego zaprojektowana i wykonana zostanie też zieleń po obu stronach drogi. W ramach tej inwestycji powstanie też nowa sieć kanalizacji deszczowej na tym odcinku oraz zaprojektowane i wykonane zostanie oświetlenie drogowe (8 lamp) na całej długości nowej drogi ze szczególnym uwzględnieniem doświetlenia skrzyżowań i przejść dla pieszych.

W związku z faktem, iż Gmina Nowy Tomyśl nie jest właścicielem wszystkich terenów w granicach planowanej inwestycji, jej realizacja nastąpi w oparciu o zapisy ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych Dz. U. z 2015r., poz. 1595).

Termin realizacji inwestycji to maksymalnie 30 listopada 2017 roku.

W środę, 10 maja 2017 roku, dokonano otwarcia ofert przetargowych na to zadanie. W wymaganym terminie wpłynęły trzy oferty. Bezpośrednio przed ich otwarciem poinformowano, że Urząd Miejski zamierza przeznaczyć na realizację zdania kwotę 994.700,00 zł brutto.

Oto zestawienie ofert, jakie wpłynęły na to postępowanie:


Wszystkie oferty mają najwyższy okres gwarancji i rękojmi, ponieważ wymóg minimalny to okres 4 lat. Wszystkie oferty są też zgodne co do terminu realizacji inwestycji oraz terminu płatności. Jednak zaproponowane kwoty, jak to często bywa, są zróżnicowane. Dwie oferty mieszczą się w kwocie, jaką zamierza się przeznaczyć na tę inwestycję, a więc po dokonanym przeglądzie wszystkich dokumentów, nastąpi rozstrzygnięcie przetargu. O wynikach poinformujemy na naszym portalu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcie: Google Maps
Źródło: UMiG Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Komentarze
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych użytkowników.
Możliwość rejestracji [TUTAJ]

Zobacz też...
OSP Boruja Kościelna doposażona w defibrylator

OSP Boruja Kościelna doposażona w defibrylator

Nowy Tomyśl - samochód osobowy uderzył w ścianę budynku

Nowy Tomyśl - samochód osobowy uderzył w ścianę budynku

Pożar budynku gospodarczego w Zębowie

Pożar budynku gospodarczego w Zębowie

Kolejny wypadek na naszych drogach - zderzenie motocykla z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 92

Kolejny wypadek na naszych drogach - zderzenie motocykla z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 92

Tragiczny wypadek samochodu osobowego - nie żyje 37-letni mężczyzna [AKTUALIZACJA]

Tragiczny wypadek samochodu osobowego - nie żyje 37-letni mężczyzna [AKTUALIZACJA]

Ścieżka rowerowa z Nowego Tomyśla do Sękowa powstanie w tym roku - wybrano wykonawcę inwestycji

Ścieżka rowerowa z Nowego Tomyśla do Sękowa powstanie w tym roku - wybrano wykonawcę inwestycji